Wesele zero waste

slub-wesele-zero-waste

Wesele zero waste

Wesele Natalii i Pawła zostało zorganizowaliśmy w duchu zero waste. Natalia i Paweł na co dzień żyją z poszanowaniem planety i dlatego wesele musiało pasować do ich stylu życia. Tam, gdzie to było tylko możliwe, wdrożyliśmy zasady zero waste. Dla Pary ogromne znaczenie ma świadome życie, w którym ograniczamy do minimum produkcję śmieci oraz tego, co ma negatywny wpływ na środowisko. To właśnie Natalia i Paweł byli w tym zakresie moimi nauczycielami.

Wesele Natalii i Pawła to było niesamowite spotkanie rodziny i przyjaciół Pary, wypełnione mieszanką pozytywnej energii i radości życia. Na tym weselu nie chodziłam, a kroczyłam tanecznym krokiem, ponieważ tak udzieliła mi się energia tego wesela.

Przygotowania i ceremonia ślubna

Natalia przygotowywała się w domu rodzinnym, a Paweł w mieszkaniu Pary. Przygotowania do ślubu i wesela odbywały się w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Gwar rozmów, śmiech i niespieszna atmosfera spowodowały, że wszyscy mieli doskonałe nastroje, wspominali początki znajomości Pary, wzruszali się.

Natalia po zakończeniu przygotowań do ślubu pojechała na miejsce spotkania z Pawłem. W ogrodzie zorganizowaliśmy first look i sesję zdjęciową Pary. Z tego miejsca spacerem poszliśmy wraz z gośćmi do kościoła na ślub. Kameralny kościół, cudowny ksiądz z indywidualnym podejściem i kazaniem wzruszył każdą obecną osobę. Po ceremonii ślubnej, Natalia i Paweł posadzili swój pierwszy krzew na terenie parafialnego ogrodu. Piękna tradycja, która wpisała się idealnie w wesele zero waste.

first-look-w-plenerze

slub-wesele-zero-waste

first-look-w-ogrodzie
piechota-do-slubu

slub-zero-waste

kosciol-slub-zero-waste

Miejsce na wesele, zabawa

Para wybrała miejsce przyjęcia w pobliżu miejsca zamieszkania. Goście, którzy przyjechali z Polski i z zagranicy korzystali z noclegów w hotelu na miejscu. Na zewnątrz zorganizowaliśmy strefę chilloutu, podświetloną wieczorem żarówkowymi girlandami.

Pierwszy taniec Natalia i Paweł zatańczyli do utworu Sony & Cher „I got you babe”. Zabawę na parkiecie rozgrzewał DJ  Peel. Łukasz to sympatyczny i zdolny muzyk, który oczarował gości swoją charyzmą oraz koncertem na świecących skrzypcach. Parkiet był pełen do białego rana.

 

Dekoracje i papeteria na wesele zero waste

Dekoracje i papeterię ślubną wybieraliśmy tak, aby jak najbardziej zachować zasady zero waste. Na stołach pojawiły się świeże kwiaty z polskich upraw , które umieściliśmy w szklanych wazonach. Po weselu, część  bukietów ozdobiła stoły na poprawinach organizowanych w ogrodzie, a część kwiatów otrzymali w prezencie goście.

Papeteria ślubna na wesele zero waste została wydrukowana na ekologicznym papierze. Jako ozdobny element posłużył sznurek jutowy. Papeteria nawiązywała do naturalnego klimatu i charakteru wesela. Dominowały kolory biel i zieleń.

 

Menu na wesele zero waste

Najważniejsza zasadą jaką kierowała się Para przy wyborze menu, to zapewnienie odpowiedniej ilości jedzenia tak, aby nic nie zmarnowało się. Kolejnym ważnym aspektem przy ustalaniu menu było zapewnienie gościom diet wegetariańskich i wegańskich oraz posiłki wykonane z naturalnych składników, bez chemii i barwników.

Słodki bufet jak zwykle przyciągał gości. Każdy znalazł coś dla siebie na candy barze. Były opcje tradycyjne, wegańskie oraz wegetariańskie. Desery wyserwowano w szklanych słoiczkach, wielokrotnego użytku.

Napoje gazowane były w szklanych butelkach zwrotnych. Natalia i Paweł bardzo dużą wagę przywiązują do dbałości o ekologię, dlatego nawet tutaj zadbali o to, aby nie generować po weselu plastikowych odpadów.

 

Czy da się zorganizować w Polsce wesele zero waste ?

Organizacja wesela w 100% zero waste, byłaby bardzo trudna. Najważniejsze jest jednak świadome podejmowanie kroków i dążenie do dbałości o środowisko i świat tam, gdzie to tylko możliwe.  Każdy taki krok ma sens, a dzięki Natalii i Pawłowi, zwracam jeszcze większą uwagę na to co i po co kupuję 🙂

dekoracje-zero-waste

papeteria-zero-waste

pierwszy-taniec

team-panny-mlodej

team-pana-mlodego

Zapraszam na film z wesela Natalii i Pawła – FILM ŚLUBNY

 

Wrażenia Natalii i Pawła po weselu i rekomendacja, której mi udzielili:

Kiedy niedawno dodałaś na Instagram jak wygląda twoja praca za kulisami, tyle spotkań, telefonów, terminów, to zdziwiło mnie to bardzo, że to aż tyle pracy. Nie dlatego, że myślałam o twojej pracy jak o leżeniu na kanapie, ale przez to, że kiedy prowadziłaś nas przez tę dżunglę przygotowań ślubnych, to czułam się jak byśmy byli twoją jedyną parą, jak byśmy byli na pierwszym miejscu i priorytetowo. Dopiero teraz do mnie dotarło, że przecież miałaś też inne pary, a ja czułam się jak twój numer jeden! Indywidualne podejście, pełny profesjonalizm, Asiu naprawdę dziękujemy! Wczoraj z mamą oglądałyśmy filmy i zdjęcia i oczywiście wzruszenie, same przyjemne emocje, bez stresów i popędzania, wszystko dzięki Tobie!

A tutaj komentarz i refleksja po weselu w rodzinie Natalii:

Właśnie odetchnęliśmy po organizacji, ślubie i weselu …… (nie podaję danych). Jak już usiadłam z mamą wczoraj to mówię: no teraz to nikt mi nie powie, że organizatorka to strata pieniędzy, że samemu też można zorganizować. Na co moja mama: choćbym miała kredyt brać! Na następnym weselu będzie organizatorka! Tego stresu nigdy więcej!

 

Dziękuję Natalio i Pawle za wspólny czas, za dziesiątki rozmów i setki e-maili. Dziękuję za przepiękne rekomendacje:)

 

Wykonawcy, którzy razem ze mną tworzyli wyjątkowe wesele dla Natalii i Pawła to:

Koordynacja dnia ślubu i wesela: SENSAR Wedding Planners
Zdjęcia: Adrian Jankowski
Film: Michał Pawlik Video Production
Miejsce przyjęcia: Hotel Garden w Bolesławcu
Suknia ślubna: Salon Sukien Ślubnych Gebi w Jeleniej Górze
Tort i candy bar: Mam Wypieki
Florystyka i dekoracje: Decorum
Papeteria: Fiolinea
Makijaż: Dorota Rott Studio Urody
Uczesanie: Manufaktura Fryzur
DJ, świecące skrzypce: DJ Peel

 

Organizując wesele i wybierając jego koncepcję, najważniejsze są dla mnie oczekiwania Młodej Pary. Jeżeli chcesz obejrzeć wesela w stylu odmiennym od wesela Natalii i Pawła, zapraszam do obejrzenia reportażu z wesela glamour Agi i Piotra.

 

Twoja wedding plannerka Asia
tel. +48 603 048 535