Jak przenieść wesele i szybko zmienić termin ślubu

Jak przenieść wesele

Jak przenieść wesele i szybko zmienić termin ślubu

Jak przenieść wesele w czasach pandemii

Jak przenieść wesele i szybko zmienić termin ślubu, to dzisiaj najczęstszy dylemat tegorocznych Młodych Par.

Zaakceptowanie, że teraz musisz odłożyć w czasie i przenieść termin ślubu i wesela jest niezwykle emocjonalne. Denerwujesz się nie tylko Ty, ale również Twoi wykonawcy. Miało być tak pięknie już za chwilę. I masz prawo do złości. Bardzo Ci współczuję. Pamiętaj proszę, że jest to sytuacja, na którą nie mamy żadnego wpływu. Setki Par w Polsce są w podobnej sytuacji i walczą z emocjami. Pamiętaj, że zdrowie Twoje i Twoich najbliższych jest najważniejsze i jest obecnie priorytetem. Lada moment będziesz cieszyć się swoim pięknym dniem i spotkaniem z bliskimi.

Jak szybko i bez stresu przenieść termin ślubu i wesela ?

Wesprę Cię i wskażę sposób, jak szybko przenieść termin ślubu i wesela. Jeśli masz wedding plannera, wtedy problem masz z głowy. To konsultant ślubny załatwi za Ciebie formalności związane z przeniesieniem terminów i z aneksowaniem umów z wykonawcami. Zakładam, że nie masz wedding plannerki , formalności załatwiasz sama i potrzebujesz mojego wsparcia.

Nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja w najbliższych tygodniach … Nie wiemy, jakie będą kolejne oficjalne wiadomości, ograniczenia i zalecenia dotyczące organizacji wesel. Na chwilę obecną zaleca się przełożenie majowych wydarzeń osobistych. Co do kolejnych miesięcy, wciąż czekamy na wytyczne i na decyzję rządu w zakresie organizacji wesel. Wierzę, że lada moment poznamy stanowisko rządu, i że będziemy mogli realizować plany według zaleceń i że nie będziemy musieli krążyć po omacku 🙁

Jeżeli po ogłoszeniu decyzji rządu w sprawie wytycznych dotyczących organizacji wesel, będziesz niezadowolona, wówczas będziesz potrzebować informacji, jak przenieść wesele i szybko zmienić termin ślubu.

 

W jaki sposób przekładam terminy wesel dla moich Par

A teraz, żeby nie przedłużać opowiem jak przenieść wesele i w jaki sposób przekładam terminy moich Par. Korzystaj z pomysłów, a jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania, możesz umówić się na półgodzinną bezpłatną konsultację ze mną. Link do wolnych terminów znajdziesz na stronie https://www.sensar.pl/rezerwacja-konsultacji-z-wedding-plannerem/

 

Sposób jak przenieść wesele

7 sprawdzonych kroków

 

KROK 1 – Ustalenie nowej daty ślubu i wesela

Zdecyduj na kiedy chcesz przełożyć termin ślubu i wesela –  na jesień lub zimę 2020 roku, czy też na wiosnę przyszłego roku. Ustal  miesiące, na które chcesz przełożyć wesele.

W niektórych przypadkach zmiana terminu wiązać się będzie ze zwiększeniem ceny i kosztów wesela.

 

KROK 2 – Sprawdzenie dostępności miejsca weselnego

Sprawdź w miejscu weselnym, jakie są wolne terminy. Jeżeli miejsce jest piękne i ma doskonałą kuchnię oraz obsługę, uwzględnij proszę terminy w tygodniu lub w miesiącach poza wysokim sezonem. Ślub w lutym też jest piękny! Jeżeli jednak zależy Ci na sobotnim ślubie i weselu, musisz liczyć się z tym, że najbliższa wolna data może być za rok lub dopiero za dwa lata. Zastanów się, na czym najbardziej Ci zależy.

Moja sugestia, najpierw zadzwoń i porozmawiaj z menedżerem miejsca weselnego, a następnie wyślij maila z zapytaniem o dostępność trzech terminów. Podczas krótkiej rozmowy szybko dowiesz się, jakie masz możliwości.

Wzór maila z zapytaniem oraz tabelę do porównania wolnych terminów wykonawców otrzymasz ode mnie w weekend, po zapisaniu się na newslettera Agencji Ślubnej SENSAR.

 

KROK 3 – Sprawdzenie dostępności wykonawców

Jak już masz trzy propozycje terminów z miejsca weselnego, zadzwoń do swoich wykonawców (fotograf, zespół, itd.). Sprawdź, kto kiedy ma wolny termin.

Każdy z dostępnych terminów wpisz w tabelę. Po sprawdzeniu dostępności wszystkich wykonawców, masz gotowe porównanie i obraz sytuacji.

 

KROK 4 – Wybierzcie nowy termin

Zdecydujcie, która data dla Was i dla Waszych wykonawców jest najlepsza.

 

KROK 5 – Sprawdź dostępność daty i godziny ślubu

Sprawdź dostępność daty i godziny w USC i w kościele.

WAŻNE !

Przełożenie terminu wesela wiąże się z koniecznością złożenia nowych dokumentów. Pamiętaj, że niektóre z dokumentów są ważne 6 miesięcy. Upewnij się w USC i w kościele, co powinnaś zrobić i jakie formalności spełnić.

Od czerwca 2020 r. następuje zmiana zasad organizacji ślubów kościelnych i konkordatowych. Związki małżeńskie będzie można zawierać w parafii Panny Młodej lub Pana Młodego. Sprawdź, jak to wygląda w wybranej przez Ciebie parafii, aby nie było później zaskoczenia.

 

Krok 6 – Potwierdźcie nową datę i podpiszcie aneksy do umów

Poinformujcie o swoim wyborze miejsce weselne ,  wykonawców, urzędnika USC i duchownego. Koniecznie poproście o sporządzenie aneksów do umów, zawierających informację o anulowaniu dotychczasowej daty i wybraniu nowej daty.

 

KROK 7 – Poinformujcie gości o zmianie terminu

Jeżeli rozesłaliście już zaproszenia gościom, poinformujcie ich o zmienionej dacie.

Teraz już tylko czekacie na swój ślub i wesele.

 

Wesela międzynarodowe, a przeniesienie terminu wesela

UWAGA

W przypadku organizacji wesela międzynarodowego, gdzie jedno z narzeczonych jest obcokrajowcem oraz gdy zapraszacie goście z zagranicy, przy zmianie daty ślubu i wesela musicie uwzględnić odpowiedni odstęp czasowy. Pamiętajcie, że granice zostaną otwarte dopiero w ostatniej fazie odmrażania gospodarki nie wiemy jak będzie wyglądać otwarcie granic. Może okazać się, że spokojnie będziemy mogli podróżować. Ale równie dobrze może okazać się, że po przekroczeniu granicy będzie obowiązywać kwarantanna. W chwili obecnej zaszczepiono w ludziach strach, a tam gdzie jest strach kończy się rozsądek i opanowanie. Dlatego zadzwońcie do swoich gości i upewnijcie się czy przyjadą świętować z Wami.

 

Jeżeli chcesz otrzymać

– treść maila o zmianie terminu do miejsca weselnego i do wykonawców

– tabelę porównawczą wolnych terminów miejsca weselnego i wykonawców

– treść zapisu do aneksu zmieniającego termin ślubu i wesela

zapisz się na newsletter.

 

Jeśli masz pytania i nadal nie wiesz jak przenieść wesele lub zastanawiasz się nad wsparciem konsultantki ślubnej – to zapraszam na półgodzinną  konsultację ze mną – link do wolnych terminów spotkań online

Jedno jest dzisiaj pewne – nie pozwól sobie na niszczenie marzeń. Twoje wesele będzie piękne i wyjątkowe.  Jako inspirację przesyłam link do sesji z małego wesela inspirowanego Włochami. Może zainspiruję Cię:) Trzymam kciuki za Twoje piękne chwile!

Ściskam, Asia
wedding planner SENSAR