Ile ciasta na wesele

ile ciasta na wesele

Ile ciasta na wesele

Ile ciasta na wesele – to pytanie, które słyszę za każdym razem, gdy przechodzimy do etapu ustalania menu weselnego. Ciasta wbrew pozorom są mało popularne na weselu. Dlatego nie możecie przesadzić z ich ilością. Ilość zamawianego ciasta zależy również od tego, czy tort weselny będzie serwowany jako deser po obiedzie, czy dopiero w późniejszych godzinach nocnych. Gdy tort jest serwowany zaraz po obiedzie weselnym, wówczas ciast będziecie potrzebować mniej, gdyż goście „zasłodzą” się tortem:)

Najlepiej zadać pytanie menedżerowi miejsca weselnego lub skonsultować to z konsultantem ślubnym i zapytać go, ile ciasta na wesele powinniście zamówić. Menedżer miejsca lub konsultant ślubny posiadają olbrzymie doświadczenie i uwzględniając wybrane menu na pewno będą służyć Wam radą w zakresie ilości ciast na weselu.

Z zawodowego doświadczenia mogę poradzić, aby zdecydować się na słodycze „na raz”, czyli np. mini babeczki z budyniem, tartinki z owocami, praliny lub małe ciasteczka. Warto zaserwować gościom tradycyjne ciasta jak sernik, szarlotkę, biszkopt z owocami. Popularne jest też ciasto czekoladowe. Proponuję zrezygnować z makowca – nie ma nic gorszego jak ziarenka maku między zębami. Ciasta oprócz tego, że mają smakować, powinny stanowić element dekoracyjny słodkiego bufetu.

Bezpieczna ilość to 15-20 dag ciasta na osobę. Pamiętajcie, że goście zasłodzą się dodatkowo torem:)

Szczegółowym ustalaniem menu weselnego zajmujemy się podczas szkolenia dla konsultantów ślubnych i dla panien młodych, samodzielnie organizujących wesela. Szczegóły oferty szkoleniowej znajdziesz na stronie Akademii Wedding Plannera.